Forum Başlıkları

En Yeni Forum Başlıkları
> İŞ İLANI
> Turkiye Elektronikci...
> GÜVENLİ ŞİFRE OLUŞTURMA
En Fazla İlgilenilen Başlıklar
> İŞ İLANI [0]
> Turkiye Elektroni... [0]
> GÜVENLİ ŞİFRE OLU... [0]
Atatürk Diyor ki

atatürk

ELEKTRİK TESİSATÇISI (SEVİYE 5) MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ’NDE KOSGEB DESTEĞİYazdır

ELEKTRİK TESİSATÇISI (SEVİYE 5) MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ’NDE KOSGEB DESTEĞİELEKTRİK TESİSATÇISI (SEVİYE 5) MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ’NDE KOSGEB DESTEĞİ

Bilindiği üzere TETESFED Belgelendirme İktisadi İşletmemiz, Elektrik Tesisatçısı (Seviye 3, 4 ve 5), Elektronik ve Elektrikli Ürünler Servisçisi (Seviye 4), Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı (Seviye 4) meslek alanlarının tüm yeterlilik birimlerinden TS EN ISO/IEC 17024 Personel Belgelendirme standardı kapsamında MYK ve TÜRKAK tarafından akredite edilerek yetkilendirilmiştir. Gerçekleştirilen faaliyetleri ve detaylı bilgiyi iktisadi işletmemizin web sitesinden www.tetesfedbelgelendirme.org edinebilirsiniz.

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve söz konusu Yönetmelik gereğince hazırlanan ve yayınlanan Türkiye Yeterlilikler Çerçevesine Dair Tebliğ ve eki Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi kapsamında ‘Seviye 5; Ön Lisans Diploması (Akademik), Ön Lisans Diploması (Mesleki)’ denkliğindedir. Ülkemizde ve uluslararası alanda, o meslekte eşit düzeyde mesleki bilgi ve beceriye sahip olunduğu hususunu ve bu belgelerin geçerliliğinin ve yeterliliğinin eşit düzeyde olduğu anlamını taşımaktadır.

KOSGEB - Genel Destek Programı kapsamında Elektrik Tesisatçısı (Seviye 5) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili ‘Nitelikli Eleman İstihdam Desteği’ ve ‘Belgelendirme Desteği’ olmak üzere 2 ayrı destek vardır. Söz konusu desteklerle ilgili KOSGEB’in resmi web sitesi http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/1230/genel-destek-programi adresinden detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Özetle,
Nitelikli Eleman İstihdam Desteği:
Bu destek, yükseköğretim kurumundan mezun veya Mesleki Yeterlilik Belgesine (Seviye 5) sahip yeni eleman istihdamı için verilir. Program süresince desteğin üst limiti 50.000 (ellibin) TL’dir.

Belgelendirme Desteği: TÜRKAK ve MYK tarafından akredite edilmiş personel belgelendirme kuruluşlarından alınacak Mesleki Yeterlilik Belgesi (Seviye 5) belgesine ilişkin giderlere (belge ve sınav ücreti) destek verilir. Program süresince desteğin üst limiti 30.000 (otuzbin) TL’dir.
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.07 saniye - 28 Sorgu
7,537,173 Tekil Ziyaretçi