Forum Başlıkları

En Yeni Forum Başlıkları
> İŞ İLANI
> Turkiye Elektronikci...
> GÜVENLİ ŞİFRE OLUŞTURMA
En Fazla İlgilenilen Başlıklar
> İŞ İLANI [0]
> Turkiye Elektroni... [0]
> GÜVENLİ ŞİFRE OLU... [0]
Atatürk Diyor ki

atatürk

ELEKTRİK TESİSATÇISI (SEVİYE 5) MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ’NDE KOSGEB DESTEĞİYazdır

ELEKTRİK TESİSATÇISI (SEVİYE 5) MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ’NDE KOSGEB DESTEĞİELEKTRİK TESİSATÇISI (SEVİYE 5) MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ’NDE KOSGEB DESTEĞİ

Bilindiği üzere TETESFED Belgelendirme İktisadi İşletmemiz, Elektrik Tesisatçısı (Seviye 3, 4 ve 5), Elektronik ve Elektrikli Ürünler Servisçisi (Seviye 4), Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı (Seviye 4) meslek alanlarının tüm yeterlilik birimlerinden TS EN ISO/IEC 17024 Personel Belgelendirme standardı kapsamında MYK ve TÜRKAK tarafından akredite edilerek yetkilendirilmiştir. Gerçekleştirilen faaliyetleri ve detaylı bilgiyi iktisadi işletmemizin web sitesinden www.tetesfedbelgelendirme.org edinebilirsiniz.

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve söz konusu Yönetmelik gereğince hazırlanan ve yayınlanan Türkiye Yeterlilikler Çerçevesine Dair Tebliğ ve eki Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi kapsamında ‘Seviye 5; Ön Lisans Diploması (Akademik), Ön Lisans Diploması (Mesleki)’ denkliğindedir. Ülkemizde ve uluslararası alanda, o meslekte eşit düzeyde mesleki bilgi ve beceriye sahip olunduğu hususunu ve bu belgelerin geçerliliğinin ve yeterliliğinin eşit düzeyde olduğu anlamını taşımaktadır.

KOSGEB - Genel Destek Programı kapsamında Elektrik Tesisatçısı (Seviye 5) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili ‘Nitelikli Eleman İstihdam Desteği’ ve ‘Belgelendirme Desteği’ olmak üzere 2 ayrı destek vardır. Söz konusu desteklerle ilgili KOSGEB’in resmi web sitesi http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/1230/genel-destek-programi adresinden detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Özetle,
Nitelikli Eleman İstihdam Desteği:
Bu destek, yükseköğretim kurumundan mezun veya Mesleki Yeterlilik Belgesine (Seviye 5) sahip yeni eleman istihdamı için verilir. Program süresince desteğin üst limiti 50.000 (ellibin) TL’dir.

Belgelendirme Desteği: TÜRKAK ve MYK tarafından akredite edilmiş personel belgelendirme kuruluşlarından alınacak Mesleki Yeterlilik Belgesi (Seviye 5) belgesine ilişkin giderlere (belge ve sınav ücreti) destek verilir. Program süresince desteğin üst limiti 30.000 (otuzbin) TL’dir.

EAE ELEKTRİK A.Ş İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜYazdır

EAE ELEKTRİK A.Ş İLE İŞBİRLİĞİ  PROTOKOLÜ

Elektrikçi Esnafını Belgelendirme Projesi Kapanış Toplantısı ve Sınav Merkezi Tanıtımı GerçekleştirildiYazdır

Elektrikçi Esnafını Belgelendirme Projesi Kapanış Toplantısı ve Sınav Merkezi Tanıtımı Gerçekleştirildi

Merkezi uydu anten ve kamera kayıt sistemlerinin kontrol yetkisi verilmesi hk.Yazdır

Merkezi uydu anten ve kamera kayıt sistemlerinin kontrol yetkisi verilmesi hk.

Korsan elektrikçi, korsan taksiciden daha tehlikeliYazdır

Korsan elektrikçi, korsan taksiciden daha tehlikeli

MYK ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖR KOMİTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİYazdır

MYK ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖR KOMİTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ'Elektrikçi Esnafını Belgelendirme Projemiz' kapsamında T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi ile imzalamış olduğumuz İşbirliği Protokolünce görevlendirilen Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Erdal DURSUN (Elektronik ve Haberleşme Yüksek Mühendisi) ve Teknik Uzman Ufuk EROL (Elektrik-Elektronik Mühendisi) tarafından revize edilen Elektrik Tesisatçısı (Seviye 5) ile Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı (Seviye 4) Taslak Yeterliliklerimiz; bir ay ilgili tarafların görüş ve değerlendirmesine sunulan tüm yeterlilik birimlerine ait pilot uygulamaları (teorik ve performansa dayalı sınavlar) bire bir işi icra eden çalışanlara işyerlerinde uygulanarak süreç başarı ile tamamlandı.

Süreçlere ilişkin dokümanlar, video kayıtları ve raporlamalar Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK)'na iletilerek, MYK Elektrik ve Elektronik Sektör Komitesi Toplantısı talep edildi. İletilen dokümantasyon MYK tarafından uygun bulunarak 05 Ocak 2017 tarihinde MYK Elektrik ve Elektronik Sektör Komitesi Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya MYK Elektrik ve Elektronik Sektör Komitesi Üyeleri, Elektrik ve Elektronik Sektör Komitesi Başkanı olarak Federasyonumuz Genel Başkanı ve Projemizin AT Yüklenicisi Osman YEŞİLYURT, T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Erdal DURSUN, Teknik Uzman Ufuk EROL, Proje Koordinatörümüz Dilek DURSUN, Ölçme ve Değerlendirme Uzmanımız Emrah URHAN katıldı. Komiteye sunulan Taslak Yeterliliklerimiz detaylı değerlendirilerek ilgili revizyonlar gerçekleştirildi ve MYK Yönetim Kurulu'na sunulmak üzere onaylandı.

Rumeli Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalandıYazdır

Rumeli Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalandı

İstanbul Esnafı Beyoğlu’nda terörü lanetlediYazdır

İstanbul Esnafı Beyoğlu’nda terörü lanetledi

Yetkiler geri geldi !Yazdır

Elektrikci Esnafini Belgelendirme ProjesiYazdır

Elektrikci Esnafini Belgelendirme Projesi

AKILLI EV SİSTEMLERİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDIYazdır

AKILLI EV SİSTEMLERİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI
Sayfa oluşturulma süresi: 0.02 saniye - 35 Sorgu
5,342,768 Tekil Ziyaretçi