28 Nisan 2017 - CumaSitene ekle | Bağlı Odalar | Site içeriği | İletişim | Sitede Ara
Elektrikci Esnafini Belgelendirme Projesi
Elektrikci Esnafini Belgelendirme ProjesiTETESFED sektörde Sınav ve Belgelendirme Merkezi Kuruyor
TETESFED VOC-TEST Projesi 20 Ocak 2016 tarihinde imzalandı


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından koordine edilen VOC-TEST MERKEZLERİ – II HİBE PROGRAMI kapsamında Türkiye Elektrik Elektronik ve Benzerleri Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu’nun teklif ettiği 37 Referans numaralı “Elektrikçi Esnafını Belgelendirme Projesi” kontratı imzalandı.
Bağlı kuruluş İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odasi (ETOİST) ve sektörde öncü Legrand Elektrik San. A.Ş.ile birlikte yürütülecek proje faaliyetleri ile Elektrik, Elektronik sektörü ve Elektrik-Elektronik Ürün ve Teçhizatın Montaj, Kurulum, Bakım ve Onarım alt sektöründeki çok tehlikeli meslekler kapsamına giren;
- Elektrik Tesisatçısı Seviye 5,
- Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı Seviye 4 mesleklerinde Ulusal Meslek Standartları hazırlanacak


- Elektrik Tesisatçısı Seviye 5,
- Elektronik ve Elektrikli Ürünler Servisçisi Seviye 4,
- Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı Seviye 4
- Bobinajcı Seviye 4 mesleklerinde Ulusal Yeterlilikleri hazırlanacaktır.Oluşturulan Ulusal yeterlilikler kapsamında TETESFED Sınav ve Belgelendirme Merkezi ( VOC-TEST Merkezi ) kurulacak ve Federasyona üye kuruluşların çalışanlarına 3.4. ve 5. Seviye (Elektrik Tesisatçısı Seviye 3,4, 5, Elektronik ve Elektrikli Ürünler Servisçisi Seviye 4, Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı Seviye 4 ) MYK yeterlilik belgesi verilmesi yoluyla işyeri açmaları kolaylaştırılacaktır.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Harika! Harika! 100% [1 Oy]
Çok İyi Çok İyi 0% [Oylanmamış]
İyi İyi 0% [Oylanmamış]
Fena Değil Fena Değil 0% [Oylanmamış]
Kötü / Berbat Kötü / Berbat 0% [Oylanmamış]
Haber Başlıkları
ANTALYA EĞİTİM SEMİNERİ, ANITKABİR ZİYARETİ, MYK ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖR KOMİTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ, Enerji Bakanı Sn.Taner YILDIZ ile görüşme, Legrand istişare toplantısı.., İst.Elek.Tek.Odası Bşk.Vekili Mürsel Yaylalı’nın hukuk mücadelesi, ERZURUM EĞİTİM SEMİNERİ DUYURUSU !, İST.EMO İLE İSTİŞARE TOPLANTISI, TESK Genel Başkanı Sn.Bendevi PALANDÖKEN ile birlikte BAŞBAKAN’NIMIZ Sn.Ahmet DAVUTOĞLU’NU ziyaretimiz., Yetkiler geri geldi !, Elektrikci Esnafini Belgelendirme Projesi, Rumeli Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalandı, Dolar elektronikçileri de vurdu, SAMSUN EĞİTİM SEMİNERİ DUYURUSU !, Esnaf Kredilerine Yönelik Faiz İndirimi !
Atatürk Diyor ki
atatürk
İLGİLİ BAĞLANTILAR