28 Nisan 2017 - CumaSitene ekle | Bağlı Odalar | Site içeriği | İletişim | Sitede Ara
Tüketiciyi üzene misli ile ödetiriz! (EPDK)
Tüketiciyi üzene misli ile ödetiriz! (EPDK)Yılmaz, bazı dağıtım şirketlerinin tüketici haklarını ihlal ettiklerine yönelik şikâyetler aldıklarını belirtti

Konya Selçuk Üniversitesi'nde düzenlenen 6. Türkiye Enerji Zirvesinin açılışında konuşan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, kurum olarak kırmızı çizgilerinin adalet olduğunun altını çizerek, bazı dağıtım şirketlerinin tüketici haklarını ihlal ettiklerine yönelik şikâyetler aldıklarını ifade ederek, “EPDK olarak tüketiciyi üzenleri biz misli ile üzeriz. Onun için hiçbir dağıtım şirketinin tüketiciyi üzmemesi gerekir, bu hususta çok hassas davranması gerekiyor. Biz EPDK olarak hiçbir tüketicinin mağdur olmasına göz yummayacağız daha önce göz yummadığımız gibi. Tüketicilere yeterli, kaliteli, düşük maliyetli elektrik sunumu yanında mali açıdan güçlü, istikrarlı bir elektrik piyasasını derinleştirmek için çalışmamıza devam edeceğiz. Elektrik piyasasında rekabeti esas alan ve her geçen gün gelişen bir piyasayı el birliği ile oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.
Türkiye enerji piyasasının OECD ülkeleri içinde en hızlı büyüyen piyasa olduğunun altını çizen Mustafa Yılmaz, “Piyasamız AB'nin 2.5 katı hızla büyüyor. Bu noktaya ulaşmak hiç kolay olmadı. Özellikle son 12 yılda zorlu bir sürecin üstesinden el birliği ile gelmeyi başardık. Bunu başarırken siyasi otoritenin verdiği destek bizler için hayati nitelikteydi” açıklamasında bulundu. Türkiye'de 72 şehirde doğalgaz kullanıldığını belirten ve yıl sonunda bu rakamın 76'ya ulaşacağını açıklayan Yılmaz, hedefin tüm şehirlerde doğalgaz kullanımını sağlamak olduğunu kaydederek, “2002 yılında doğalgaz tüketimi 17 milyar metreküptü, bu miktarın yüzde 60'ı elektrik üretimi amacıyla kullanılıyordu. Bugün doğalgaz tüketimimiz neredeyse üç kat artarak 50 milyar metreküpe ulaştı. Bu yıl 50 milyar metreküpü aşacağız inşallah” dedi. LPG piyasasında yaşanan gelişmelerin de ayrı bir gurur kaynağı olduğunu belirten ve 10 bin 500 istasyon ve 8 bin tüp bayisi ile önemli bir istihdam sağlayan LPG piyasasının Türkiye'nin enerji ihtiyacının yüzde 4'ünden fazlasını karşıladığını ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: “Yıllık yaklaşık 3.7 milyon tonluk tüketim ile ülkemiz önemli LPG pazarlarından birisi haline geldi. 4.2 milyon LPG'li araç sayımız ile ulaşımda kullanılan LPG miktarı bakımından ülkemiz Güney Kore'den sonra ikinci sırada yer almakta. LPG'li araçlar sayesinde Türkiye her yıl 1.2 milyon ton daha az karbon emisyonu salmaktadır.”


Kaynak : Türkiye Gazetesi
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Haber Başlıkları
ANTALYA EĞİTİM SEMİNERİ, ERZURUM EĞİTİM SEMİNERİ DUYURUSU !, Elektrikci Esnafini Belgelendirme Projesi, ANITKABİR ZİYARETİ, Torba Yasadaki 3194 sayılı İmar Kanunu, İst.Elek.Tek.Odası Bşk.Vekili Mürsel Yaylalı’nın hukuk mücadelesi, Dolar elektronikçileri de vurdu, MYK ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖR KOMİTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ, Legrand istişare toplantısı.., Rumeli Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalandı, TESK Genel Başkanı Sn.Bendevi PALANDÖKEN ile birlikte BAŞBAKAN’NIMIZ Sn.Ahmet DAVUTOĞLU’NU ziyaretimiz., YENİ YIL TEBRİK, Enerji Bakanı Sn.Taner YILDIZ ile görüşme, İstanbul Esnafı Beyoğlu’nda terörü lanetledi, Esnaf Kredilerine Yönelik Faiz İndirimi !
Atatürk Diyor ki
atatürk
İLGİLİ BAĞLANTILAR