18 Aralık 2017 - PazartesiSitene ekle | Bağlı Odalar | Site içeriği | İletişim | Sitede Ara
Esnaf Kredilerine Yönelik Faiz İndirimi !
Esnaf Kredilerine Yönelik Faiz İndirimi !Halk Bankası tarafından imalat ve tamirat ile hizmete ilişkin meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak kredilerde yüzde 50, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara da 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren kullandırılan krediler için yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak.

Halk Bankası tarafından imalat ve tamirat ile hizmete ilişkin meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak kredilerde yüzde 50, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara da 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren kullandırılan krediler için yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak.

Halk Bankasınca Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğine bağlı bölge birliklerine ortak olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle veya doğrudan esnaf ve sanatkarlara kredi kullandırılmasına dair kararın yürürlüğe konulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karar gereği, bu yıl kullandırılacak krediler ile önceki yıllarda kullandırılan kredilerden bakiyesi 2015 yılına devreden esnaf ve sanatkarın meslek kollarına göre faiz indirimleri uygulanacak.

İmalat ve tamirat ile hizmete ilişkin meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak kredilerde yüzde 50, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren ve "Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi" sahibi esnaf ve sanatkarlara 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren kullandırılan krediler için yüzde 100 faiz indirimi uygulanması hükme bağlandı.

Kredi kullanacakların hibe desteği almadıklarına dair Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) yazı getirmeleri gerekecek.

Bu arada en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkarlara 1 Ocak 2015'ten itibaren kullandırılacak krediler için yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak.

Ertelenmiş, taksitlendirilmiş, tasfiye olunacak alacaklar hesabında borcu bulunan ve yeniden yapılandırılmış kredi borcu olup geri ödeme süreci devam eden esnaf ve sanatkarlara, borçlarının tamamı Halkbank'a ödenmeden, hiçbir şekilde kredi açılmayacak.

Kredi kullandırılacak esnaf ve sanatkarlara geriye dönük bir yıllık süre dikkate alınarak bir yıllık süre içinde en fazla iki defa faiz indirimli kredi kullandırılabilecek.

Karar, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Resmi gazeteye ulaşmak için tıklayınız.
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Haber Başlıkları
Legrand istişare toplantısı.., Merkezi uydu anten ve kamera kayıt sistemlerinin kontrol yetkisi verilmesi hk., YENİ YIL TEBRİK, ANTALYA EĞİTİM SEMİNERİ, Esnaf Kredilerine Yönelik Faiz İndirimi !, Tüketiciyi üzene misli ile ödetiriz! (EPDK), Enerji Bakanı Sn.Taner YILDIZ ile görüşme, Korsan elektrikçi, korsan taksiciden daha tehlikeli, SAMSUN EĞİTİM SEMİNERİ DUYURUSU !, ANITKABİR ZİYARETİ, Elektrikci Esnafini Belgelendirme Projesi, Dolar elektronikçileri de vurdu, İstanbul Esnafı Beyoğlu’nda terörü lanetledi, AKILLI EV SİSTEMLERİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI, Yetkiler geri geldi !
Atatürk Diyor ki
atatürk
İLGİLİ BAĞLANTILAR